FAQ

Created with Sketch.

FAQ – FREQUENTLY ASKED QUESTIONS

Jak sprawdzić adres IP i inne adresy (Windows XP, Windows 8, Windows 10, Windows 11)?

> Naciśnij przycisk „START”

> Wybierz opcję „Uruchom” i następnie w okienku które się pojawi wpisz: cmd > W czarnym oknie które się pojawi wpisz komendę: ipconfig /all
Jak sprawdzić czy internet działa?

Najpierw sprawdź czy karta sieciowa dostaje sygnał z sieci, w tym celu spójrz z tyłu komputera na wyjście karty sieciowej, gdzie jest wpięty kabel sieciowy, jeżeli kabel jest dobrze wpięty powinna się świecić zielona dioda, jeżeli się nie świeci oznacza to najprawdopodobniej uszkodzenie karty sieciowej.Jeżeli otrzymasz odpowiedź „upłynął limit czasu żądania” to znaczy, że sieć nie działa fizycznie – jeżeli u innych osób także sieć nie działa, może to oznaczać chwilową przerwę w działaniu łącza. Jeżeli jest prawidłowy ping a internet nadal nie działa, bądź jeżeli u innych osób sieć działa a na naszym komputerze mimo świecącej się diody internet nie działa, należy zgłosić się do administratora sieci.

Mam nowy komputer, podłączyłem go do sieci i nie działa mi internet, co mam zrobić?

Jeśli masz nowy komputer i chcesz go podłączyć do naszej sieci Internet musisz to zgłosić do administratora sieci STRONG-PC.

Jak usunąć złośliwe oprogramowanie (Spyware, Adware, Malware, itd.) z komputera?

Należy to uczynić używając programu SPYBOT, Adware, Malwarebytes

Adresy, które warto zapamiętać

> Nazwa serwera poczty elektronicznej: https://mail.strong-pc.com/

> Logowanie do poczty poprzez www > Adres serwera POP3, IMAP: mail.strong-pc.com > Adres serwera SMTP: mail.strong-pc.com
Co należy zrobić żeby bezpiecznie korzystać z poczty elektronicznej?

Nazwa serwera poczty elektronicznej: https://mail.strong-pc.com/

Logowanie do poczty poprzez www Adres serwera POP3, IMAP: mail.strong-pc.com Adres serwera SMTP: mail.strong-pc.com
Wysyłam wiadomości e-mail, konto na które wysyłam na pewno istnieje i po wysłaniu…?

Wysyłam wiadomość e-mail, konto na które wysyłam na pewno istnieje i po wysłaniu wiadomości dostaję wiadomość zwrotną z informacją odrzucenia, co to znaczy? Oznacza to, że najprawdopodobniej komputer z którego wysyłasz wiadomość jest zawirusowany i zablokowano otrzymywanie wiadomości e-mail z tego komputera. Po odwirusowaniu należy zgłosić się do administratora sieci w celu skonsultowania możliwości odblokowania otrzymywania wiadomości e-mail z tego komputera

Otrzymałem wiadomość e-mail w której pisze, że wysłałem wiadomość zawierającą wirusa?

Istnieją dwie możliwości: > Wygląda na to, że któryś z komputerów z którego korzystasz do wysyłania poczty jest zawirusowany.

> Niektóre wirusy mają możliwość wskazania w polu nadawcy e-maila fałszywego adresu pobranego z książki adresowej w zainfekowanym komputerze, udając w ten sposób, że wirus został wysłany z innego adresu e-mail niż faktycznie został wysłany. Skaner antywirusowy odpowiada natomiast nadawcy (w tym wypadku niewłaściwemu). Zawsze jednak najlepiej przeprowadzić dla pewności skanowanie antywirusowe jeśli ilość tych wiadomości dotyczących tego samego wirusa powtarza się licznie.
Mam problem z wysłaniem poczty e-mail z adreu @strong-pc.com z klienta pocztowego

Należy w opcjach klienta pocztowego uaktywnić opcję Autoryzacji Poczty Wychodzącej. W Outlook Express w tym celu:

> Wchodzimy do menu –> „Narzędzia” –> „Konta” > Wchodzimy do zakładki „Poczta”, zaznaczamy konto @strong-pc.com i naciskamy „Właściwości” > Wchodzimy na zakładkę „Serwery” i na dole w sekcji „Serwer poczty wychodzącej” zaznaczamy opcję „Serwer wymaga uwierzytelnienia”
W jaki sposób mogę opłacać dostęp do Internetu?

www.strong-pc.com BOK/Dział rozliczeń +48 32 4500500 cs@strong-pc.com Zapraszamy do odwiedzenia nas w naszej siedzibie przy ulicy Czarnohuckiej 3 w Tarnowskich Górach. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.

Nie znalazłem tu odpowiedzi na mój problem związany z działaniem sieci komputerowej?

Napisz do serwisanta, pomoże rozwiązać Twój problem.

zgłoś awarię
Skip to content