FAQ – Frequently Asked Questions


  • Naciśnij przycisk "START"
  • Wybierz opcję "Uruchom" i następnie w okienku które się pojawi wpisz: cmd
  • W czarnym oknie które się pojawi wpisz komendę: ipconfig /all
Najpierw sprawdź czy karta sieciowa dostaje sygnał z sieci, w tym celu spójrz z tyłu komputera na wyjście karty sieciowej, gdzie jest wpięty kabel sieciowy, jeżeli kabel jest dobrze wpięty powinna się świecić zielona dioda, jeżeli się nie świeci oznacza to najprawdopodobniej uszkodzenie karty sieciowej.Jeżeli otrzymasz odpowiedź "upłynął limit czasu żądania" to znaczy, ze sieć nie działa fizycznie – jeżeli u innych osób także sieć nie działa, może to oznaczać chwilową przerwę w działaniu łącza. Jeżeli jest prawidłowy ping a internet nadal nie działa, bądź jeżeli u innych osób sieć działa a na naszym komputerze mimo święcącej się diody internet nie działa, należy zgłosić się do administratora sieci.
Jeśli masz nowy komputer i chcesz go podłączyć do naszej sieci Internet musisz to zgłosić do administratora sieci STRONG-PC.
Należy to uczynić używając programu SPYBOT lub Adware
Aby transmisja danych pomiędzy komputerem, z którego korzystasz, a serwerem była szyfrowana należy w ustawieniach konta włączyć używanie SSL dla protokołów POP3 i IMAP oraz dla SMTP włączyć SSL lub TLS.

Wysyłam wiadomość e-mail, konto na które wysyłam na pewno istnieje i po wysłaniu wiadomości dostaję wiadomość zwrotną z informacją odrzucenia, co to znaczy?

Oznacza to, że najprawdopodobniej komputer z którego wysyłasz wiadomość jest zawirusowany i zablokowano otrzymywanie wiadomości e-mail z tego komputera. Po odwirusowaniu należy zgłosić się do administratora sieci w celu skonsultowania możliwości odblokowania otrzymywania wiadomości e-mail z tego komputera
Istnieją dwie możliwości:
  • Wygląda na to, że któryś z komputerów z którego korzystasz do wysyłania poczty jest zawirusowany.
  • Niektóre wirusy mają możliwość wskazania w polu nadawcy e-maila fałszywego adresu pobranego z książki adresowej w zainfekowanym komputerze, udając w ten sposób, że wirus został wysłany z innego adresu e-mail niż faktycznie został wysłany. Skaner antywirusowy odpowiada natomiast nadawcy (w tym wypadku niewłaściwemu).
Zawsze jednak najlepiej przeprowadzić dla pewności skanowanie antywirusowe jeśli ilość tych wiadomości dotyczących tego samego wirusa powtarza się licznie.
Należy w opcjach klienta pocztowego uaktywnić opcję Autoryzacji Poczty Wychodzącej. W Outlook Express w tym celu:
  • a) Wchodzimy do menu --> "Narzędzia" --> "Konta"
  • b) Wchodzimy do zakładki "Poczta", zaznaczamy konto @strong-pc.com i naciskamy "Właściwości"
  • c) Wchodzimy na zakładkę "Serwery" i na dole w sekcji "Serwer poczty wychodzącej" zaznaczamy opcję "Serwer wymaga uwierzytelnienia"
www.strong-pc.com BOK/Dział rozliczeń +48 32 4500500 cs@strong-pc.com Zapraszamy do odwiedzenia nas w naszej siedzibie przy ulicy Czarnohuckiej 3 w Tarnowskich Górach. Pracujemy poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00, w środy od 8.00 do 20.00.
Napisz do serwisanta, pomoże rozwiązać Twój problem.